Teslimat , Değişim ve İade Koşulları

TESLİMAT

Siparişleriniz, ödemesi tamamlandıktan sonra ürün detaylarında belirtildiği süre içinde işleme alınarak kargoya verilecektir. Gönderilerimizde Yurtiçi Kargo firması ile çalışmaktayız. Kargonun teslim süresi mesafeye bağlı olarak 1-4 işgünü olmaktadır.

İzmir merkez alımlarında ek ücret ödemek koşulu ile aynı gün teslimat seçeneği mümkün olmaktadır.

Grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.

Siparişinizi resimli bir kimlik ibraz ederek, imza karşılığı kargo görevlisinden teslim alabilirsiniz.

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Teslimat anında belirttiğiniz adreste siz yoksanız, siparişiniz teslimat adresinde bulunan kişiye, resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.

Teslimat anında adreste kimse bulunmazsa, kargo şirketi görevlisi size kargo şirketinin telefon numarasını içeren bir haber notu bırakacaktır. Haber notu bırakılan adrese tekrar uğranmaz, bu durumda kargoyu şubeden müşteri almalıdır. Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişi değiştirilememektedir.

Teslimat adresi olarak "internet cafe", "herhangi bir kahvehane", "kargo şirketlerinin şube adresleri" veya "herhangi bir umuma açık alan" belirtilmiş ise sipariş iptal edilecek ve bu adreslere teslimat yapılmayacaktır.

İADE ŞARTLARI

Tüm müşterilerimizin; tüketicinin 'Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı' kapsamında 7 iş günü içerisinde yasal iade hakkı bulunmaktadır.

Ayrıca üretim hatası ya da başka bir olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri de teslim aldığınız tarihi takip eden 7 iş günü içerisinde bildirip bize ulaştırabilirsiniz.

İadenizi çalıştığımız kargo şirketi ile ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz. Çalıştığımız kargo şirketi dışında herhangi başka bir kargo şirketi ile ürün iadesi yapılması halinde kargo ücreti gönderen tarafından karşılanacak, gönderen tarafından kargo ücreti karşılanmadığı ve ürün iadesi karşı ödemeli şekilde çalıştğımız dışında başka bir kargo şirketi aracılığı ile yapıldığı takdirde Vetimp Medikal kargo ücretini ürünün iade bedelinden kesme hakkına sahip olacaktır.

Kargonuzu gönderdikten sonra, gerekli olması halinde, gönderi kodunu paylaşmanız istenebilir. Lütfen kargo gönderi numarasını saklayınız.

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz. İade işleminizle ilgili destek bölümümüze ulaşarak bilgi verebilir ve ürününüzü faturasıyla birlikte kargo şirketi ile ödemeli olarak geri gönderebilirsiniz. İsteğiniz bize ulaştığında tarafımızdan değerlendirilecek ve size bir bilgi e-postası gönderilecektir.

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numarası ve Vetimp Medikal'in doğru adresini içerecek şekilde geri gönderdiğinizden emin olmalısınız.

Tek kullanımlık ya da kişiye/kuruma özel sipariş ve tasarım ürünleri,  hızlı bozulam veya son kullanım taihi geçme ihtimali olan ürünler, iç giyim ürünleri vb.ürünlerin iadesi mümkün olmamaktadır. Her türlü yazılım, program, PLAK, DVD, VCD, CD ve kasetlerin, bilgisayar ve kırtasiye malzemelerinin ancak ambalajı açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış ve denenmemiş olduğu takdirde iadesi kabul edilir.

Ürün için değişim kartı talep edildiği takdirde , ürün değiştirme kartı ile birlikte beğendiğiniz bir başka ürün ile değiştirebilirsiniz. Size hediye olarak verilen Değişim kartı ile hediyenin iadesi mümkün olmamaktadır. İade için hediye gelen ürünün orijinal faturasının gönderilmesi gerekmektedir. Değişim için kargo bedeli ALICI ya aittir.

Eğer ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, 'Ürün Birim Fiyatı + KDV' şeklinde kesilmiş bir 'İADE FATURASI' nın ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır. Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İadeniz elimize ulaştıktan sonra :

Size bir bilgi e-postası gönderilecek ve iadeniz onaylandığında, ürün bedeli ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza iade edilir. Taksitli alışverişin iadesinde ürün bedeli taksitli olarak iade edilir. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade süreci, iade ettiğiniz ürünün tarafımızdan teslim almasıyla başlar. (385 Sayılı Vergi Usül Kanunu Genel Tebliği uyarınca zorunludur). İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, size gönderdiğimiz bilgi e-postasının içinde yer alan İade İşlem Numarasıyla bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

ÜRÜN İPTAL ŞARTLARI

Siparişinizi 0530 657 92 08 ya da 0530 657 92 48 numaralı telefonlardan, gsm numarasına ait whats app hattından ya da info@vetimp.com.tr adresinden bize ulaşarak iptal edebilirsiniz.

Sipariş iptali siparişiniz kargoya verilmiş ise yapılamaz.

Sipariş iptali durumunda , ödeme tutarınız kredi kartı ile yapılan ödemelerde kredi kartına, eft/havale ile yapılan ödemelerde ise hesabınıza eft/havale ile iade edilecektir.

 

DEĞİŞTİRME KOŞULLARI

Ürün için değişim kartı talep edildiği takdirde , ürün değiştirme kartı ile birlikte beğendiğiniz bir başka ürün ile değiştirebilirsiniz. Size hediye olarak verilen Değişim kartı ile hediyenin iadesi mümkün olmamaktadır. İade için hediye gelen ürünün orijinal faturasının gönderilmesi gerekmektedir. Değişim için kargo bedeli ALICI ya aittir.